Orkestra

Administrazioa

Zuzendaritza Nagusia
Oriol Roch Zuzendari Nagusia
Idoia Zubizarreta Zuzendaritza Idazkaria izubizarreta@euskadikoorkestra.eus
Teknika Saila
Joxe Inazio Usabiaga Zuzendari Teknikoa jiusabiaga@euskadikoorkestra.eus
Pilar Maiz Administraria | Artistak pmaiz@euskadikoorkestra.eus
Udane Eskudero Administraria | Artistak** pmaiz@euskadikoorkestra.eus
Marina Aguirreche Errejidorea maguirreche@euskadikoorkestra.eus
Nekane Zurutuza Musika-artxibategia nzurutuza@euskadikoorkestra.eus
Komunikazioa
Miren Elosegui Komunikazio Zuzendaria melosegui@euskadikoorkestra.eus
Iban Lertxundi Prentsa ilertxundi@euskadikoorkestra.eus
Miren Maite Azpiroz Administraria | Abonatuak mazpiroz@euskadikoorkestra.eus
Administrazioa
Saioa Aldasoro Administrazio Zuzendaria saldasoro@euskadikoorkestra.eus
Arantxa Napal Administrazio Zuzendariondokoa anapal@euskadikoorkestra.eus
Aitziber Garayalde Administraria agarayalde@euskadikoorkestra.eus
Iraitz Martinez Administraria** bulegoa@euskadikoorkestra.eus
Amaia Villarón Administraria administrazioa@euskadikoorkestra.eus
Hezkuntza Proiektuak | MUSIKA GELA
Mikel Cañada Koordinatzailea * mcanada@euskadikoorkestra.eus
Muntatzaileak | Gidariak
Juan Tomas Olazaguirre
Xabier Garcia
Atezaina
Javier Elvira

* Kanpoko laguntzailea
** Aldi baterako kontratazioa

Hurrengo ekitaldiak

Kontzertuak eta Sarrerak Maiatza

1 Ig
2 Al
3 Ar
4 Az
5 Og
6 Or
7 Lr
8 Ig
9 Al
10 Ar
11 Az
12 Og
13 Or
13 maiatza, 2022 Ostirala, 19:30 h.
Abonu Denboraldia Dutilleux + Elgar / Catalán Robert Trevino Bilbao/Bilbo
Dutilleux + Elgar / Catalán
14 Lr
15 Ig
16 Al
16 maiatza, 2022 Astelehena, 19:30 h.
Abonu Denboraldia Dutilleux + Elgar / Catalán Robert Trevino Donostia / San Sebastián
Dutilleux + Elgar / Catalán
17 Ar
17 maiatza, 2022 Asteartea, 19:30 h.
Abonu Denboraldia Dutilleux + Elgar / Catalán Robert Trevino Donostia / San Sebastián
Dutilleux + Elgar / Catalán
18 Az
19 Og
19 maiatza, 2022 Osteguna, 19:30 h.
Abonu Denboraldia Dutilleux + Elgar / Catalán Robert Trevino Pamplona/Iruña
Dutilleux + Elgar / Catalán
20 Or
20 maiatza, 2022 Ostirala, 19:30 h.
Abonu Denboraldia Dutilleux + Elgar / Catalán Robert Trevino Vitoria/Gasteiz Sarrerak erosi
Dutilleux + Elgar / Catalán
21 Lr
21 maiatza, 2022 Larunbata, 11:00 h.
Miramongo Matinéeak 15. Matinéea: Auskalo Quartet Donostia / San Sebastián Sarrerak erosi
15. Matinéea: Auskalo Quartet
22 Ig
23 Al
24 Ar
25 Az
26 Og
27 Or
28 Lr
28 maiatza, 2022 Larunbata, 19:00 h.
Bestelako jarduerak Musikaste. Amaierako kontzertua Jaume Santonja Errenteria Sarrerak erosi
Musikaste. Amaierako kontzertua
29 Ig
30 Al
31 Ar