Miramongo Matinéeak

1. Matinéea: Cadenza Taldea

J. Naulais
Les instruments en campagne [27']

N. Rorem
​Eleven Studies for Eleven [25']

Anthony Lafargue
Zuzendaria

Data eta Lekua

07Urria, 2023Larunbata, 11:00 h.DonostiaMiramonKutxa

-(e)tik gora

11 €

Informazioa

Miramongo Matinéeen zikloaren Denboraldi berri honi hasiera emango dion programa bi obra bikainen elkarketa da, ziur musika klasikoaren zaleak liluratuko dituena.

Horietako lehena Jerome Naulais konpositore frantsesaren Les instruments en campagne izango da. Musikagile hau hainbat estilo eta genero uztartzeko eta musika-pieza zirraragarri eta erakargarriak sortzeko zuen trebetasunagatik da ezaguna. Lan honek Frantziako landa-giro batera garamatza, zelai berdeen eta zeru urdin argiaren irudia gogorarazten duten doinuekin.

Bigarren lana, Ned Rorem konpositore estatubatuarraren Eleven Studies for Eleven Players, testuraren eta kolorearen esplorazioa da musikan. Rorem, duela gutxi zendu dena, XX. mendeko AEBetako musikagile garrantzitsuenetako bat da eta hainbat sari eta aintzatespen jaso ditu bere ibilbidean zehar. Matinée honetan entzungo dena bere egitura paregabeagatik eta bere noten bidez emozioak gogora ekartzeko duen gaitasunagatik goraipatua izan den pieza da. Lana kontrastez beteta dago, entzuleak espero duenaz haratago doa, eta esperientzia musikal konplexua eta emozionala da.

Artistak

Anthony Lafargue

Anthony Lafargue

Zuzendaria

Ortzi Oihartzabal

Ortzi Oihartzabal

Biolina

Esther Alba

Esther Alba

Biola

Gabriel Mesado

Gabriel Mesado

Biolontxeloa

Paloma Torrado

Paloma Torrado

Kontrabaxua

Hélène billard-Alirol

Hélène billard-Alirol

Flauta

Pascal Laffont

Pascal Laffont

Oboea

Sara Zufiaurre

Sara Zufiaurre

Klarinetea

François Proud

François Proud

Fagota

Didier Bousquet

Didier Bousquet

Tronpeta / Korneta

Daniel Ruibal

Daniel Ruibal

Tronboia

Julien Garin

Julien Garin

Perkusioa

Jaime Atristain

Jaime Atristain

Perkusioa

Iván Bragado

Iván Bragado

Harpa

Javier Pérez de Azpeitia

Javier Pérez de Azpeitia

Pianoa

Hurrengo ekitaldiak

Kontzertuak eta Sarrerak Otsaila

1 Og
2 Or
3 Lr
4 Ig
5 Al
6 Ar
7 Az
8 Og
9 Or
10 Lr
10 otsaila, 2024 Larunbata, 11:00 h.
Miramongo Matinéeak 8. Matinéea: Landarbaso Abesbatza Donostia
8. Matinéea: Landarbaso Abesbatza
11 Ig
12 Al
13 Ar
14 Az
15 Og
15 otsaila, 2024 Osteguna, 19:30 h.
Abonu Denboraldia Lauzurika / Rakhmaninov Robert Treviño Donostia / San Sebastián
Lauzurika / Rakhmaninov
16 Or
16 otsaila, 2024 Ostirala, 19:30 h.
Abonu Denboraldia Lauzurika / Rakhmaninov Robert Treviño Donostia / San Sebastián
Lauzurika / Rakhmaninov
17 Lr
18 Ig
19 Al
19 otsaila, 2024 Astelehena, 19:30 h.
Abonu Denboraldia Lauzurika / Rakhmaninov Robert Treviño Vitoria/Gasteiz
Lauzurika / Rakhmaninov
20 Ar
20 otsaila, 2024 Asteartea, 19:30 h.
Abonu Denboraldia Lauzurika / Rakhmaninov Robert Treviño Pamplona/Iruña
Lauzurika / Rakhmaninov
21 Az
21 otsaila, 2024 Asteazkena, 19:30 h.
Abonu Denboraldia Lauzurika / Rakhmaninov Robert Treviño Bilbao/Bilbo
Lauzurika / Rakhmaninov
22 Og
23 Or
24 Lr
24 otsaila, 2024 Larunbata, 11:00 h.
Miramongo Matinéeak 9. Matinéea: Belharra Donostia
9. Matinéea: Belharra
25 Ig
26 Al
26 otsaila, 2024 Astelehena, 09:45 h.
Musika Gela Eskola Kontzertuak: Polikinela Maite Aurrekoetxea Donostia
Eskola Kontzertuak: Polikinela
26 otsaila, 2024 Astelehena, 11:30 h.
Musika Gela Eskola Kontzertuak: Polikinela Maite Aurrekoetxea Donostia
Eskola Kontzertuak: Polikinela
27 Ar
27 otsaila, 2024 Asteartea, 09:45 h.
Musika Gela Eskola Kontzertuak: Polikinela Maite Aurrekoetxea Donostia
Eskola Kontzertuak: Polikinela
27 otsaila, 2024 Asteartea, 11:30 h.
Musika Gela Eskola Kontzertuak: Polikinela Maite Aurrekoetxea Donostia
Eskola Kontzertuak: Polikinela
28 Az
29 Og