Miramongo Matinéeak

7. Matinéea: Kolpeka Perkusio-taldea

R. Humet
Mantra II

I. Xenakis
Okho

J.S. Chapí
Tendresa

M. Ford
Stubernic

A. Lafargue
El espejo de mi alma

N.J. Zivkovich
Trio per uno, Op.27

Anthony Lafargue

Héctor Marqués

Igor Arostegi

Data eta Lekua

18 Urtarrila, 2020 Larunbata, 11:00 h. Donostia / San Sebastián Miramon Kutxa

-(e)tik gora

7 €

Informazioa

Euskadiko Orkestra Sinfonikoaren ganbera-musika zikloaren 2020 urtearen abiapuntu gisa, Kolpeka perkusio-taldeak, Orkestrako musikariek soilik osatutakoak, askotariko programadun kontzertua eskainiko du.

Batetik, perkusiozko instrumentuen familia zabala hurbilagotik ezagutzeko aukera izango dugu. Eszenatoki gainean, lamina-instrumentuak eta perkusio anitzeko set upak ikus ahal izango ditugu, besteak beste.

Bestetik, estilo askotako musika biltzen du saioak. Jesus Salvador Chapiren Tendresa, Mark Forden Stubernic edo Iannis Xenakisen Okho bezalako obrak izango dira aniztasun horren erakusgarri.

Kontzertu honen errepertorioan aurkezten diren obren artean El espejo de mi alma ere nabarmentzen da, bakarkako bibrafonozko obra, Anthony Lafargue Euskadiko Orkestra Sinfonikoko perkusio-bakarlariak konposatua. Hain zuzen ere bera arduratuko da kontzertuan lan hau interpretatzeaz.

Artistak

Anthony Lafargue

Anthony Lafargue

Perkusioa

Héctor Marqués

Héctor Marqués

Perkusioa

Igor Arostegi

Igor Arostegi

Perkusioa

Hurrengo ekitaldiak

Kontzertuak eta Sarrerak Urtarrila

1 Az
2 Og
3 Or
4 Lr
5 Ig
6 Al
7 Ar
8 Az
9 Og
10 Or
10 urtarrila, 2020 Ostirala, 20:00 h.
Abonu Denboraldia Aingerua Robert Treviño Donostia / San Sebastián
Aingerua
11 Lr
11 urtarrila, 2020 Larunbata, 20:00 h.
Abonu Denboraldia Aingerua Robert Treviño Bilbao/Bilbo
Aingerua
12 Ig
13 Al
13 urtarrila, 2020 Astelehena, 20:00 h.
Abonu Denboraldia Aingerua Robert Treviño Donostia / San Sebastián
Aingerua
14 Ar
14 urtarrila, 2020 Asteartea, 20:00 h.
Abonu Denboraldia Aingerua Robert Treviño Vitoria/Gasteiz
Aingerua
15 Az
15 urtarrila, 2020 Asteazkena, 20:00 h.
Abonu Denboraldia Aingerua Robert Treviño Pamplona/Iruña
Aingerua
16 Og
17 Or
18 Lr
18 urtarrila, 2020 Larunbata, 11:00 h.
Miramongo Matinéeak 7. Matinéea: Kolpeka Perkusio-taldea Donostia / San Sebastián Sarrerak erosi
7. Matinéea: Kolpeka Perkusio-taldea
19 Ig
20 Al
21 Ar
22 Az
22 urtarrila, 2020 Asteazkena, 20:00 h.
Abonu Denboraldia Lurra Robert Treviño Donostia / San Sebastián Sarrerak erosi
Lurra
23 Og
23 urtarrila, 2020 Osteguna, 20:00 h.
Abonu Denboraldia Lurra Robert Treviño Bilbao/Bilbo Sarrerak erosi
Lurra
24 Or
25 Lr
25 urtarrila, 2020 Larunbata, 20:00 h.
Bestelako jarduerak Kontzertua Pariseko Théâtre des Champs-Élyséesen Robert Treviño Paris Sarrerak erosi
Kontzertua Pariseko Théâtre des Champs-Élyséesen
26 Ig
27 Al
28 Ar
29 Az
29 urtarrila, 2020 Asteazkena, 20:00 h.
Abonu Denboraldia Lurra Robert Treviño Donostia / San Sebastián Sarrerak erosi
Lurra
30 Og
31 Or
31 urtarrila, 2020 Ostirala, 20:00 h.
Abonu Denboraldia Lurra Robert Treviño Vitoria/Gasteiz Sarrerak erosi
Lurra