Miramongo Matinéeak

8. Matinéea: Euskadiko Orkestra Percussion Group

F. J. Cogollos
Escombrandrum [6']

C. Brooks
Stick Schtick [2']

N. Westakle
Omphalo Centric Lecture [10']

J. Cage
Living room music [6']

C. Kahlua
Ceci n'est pas une balle [6']

I. Lesnik
Chamade suite for snare drum quartet [5']

J. Guillem
Música acuática [9']

D. Skidmore
Ritual Music [5']

M. Wettl
Nocturne [5']

Igor Arostegi

Gorka Catediano

Anthony Lafargue

Héctor Marqués

Data eta Lekua

28Urtarrila, 2023Larunbata, 11:00 h.Donostia / San SebastiánMiramonKutxa

-(e)tik gora

11 €

Informazioa

“Lau musikari berrogeialdiaren ondorioz harrapatuta geratzen dira urrutiko hiri bateko apartamentu batean. Familiako kideengandik urrun, derrigorrez konfinatuta, nahasita eta urduri samar, musika pixka bat egiteko aukera ematen duten etxeko elementu guztiak aztertzen dituzte”.

Argumentu horrekin, gure orkestrako perkusiojoleek kontzertu didaktikoak eskaini dituzte azken asteotan lurraldeko 4.500 ikasle baino gehiagorentzat; horiek gure egoitzara bertaratu dira perkusioaren mundu zoragarriaz gozatzera.

Miramongo Matinée honetan, didaktikoetan eskainitakoaren pasarte bat ikus ahal izango da. Kontzertuen izendapena, Living Room Music, XX. mendeko konpositore handienetako baten, John Cageren, izen bereko obratik dator. Konpositore eta musikologo estatubatuarrak bere ideiekin perkusioaren mundua irauli zuen eta pauso bat harago joatea erabaki zuen, perkusiorako musika instrumentu ez konbentzionalekin, eguneroko objektuekin edo ahots perkusioarekin ere idatziz. Cageren piezarekin batera, konposizio-estilo honekin jarraitu duten eta elektronikarekin ere nahastu duten beste musikagile batzuen lan gehiago ere interpretatuko dira.

Euskadiko Orkestra Percussion Groupek beste hiru piezarekin osatuko du programa, oraingoan bai, ohiko instrumentuetarako konposatutakoak.

Artistak

Igor Arostegi

Igor Arostegi

Perkusioa

Gorka Catediano

Gorka Catediano

Perkusioa

Anthony Lafargue

Anthony Lafargue

Perkusioa

Héctor Marqués

Héctor Marqués

Perkusioa

Hurrengo ekitaldiak

Kontzertuak eta Sarrerak Apirila

1 Al
2 Ar
3 Az
4 Og
5 Or
6 Lr
7 Ig
8 Al
9 Ar
10 Az
11 Og
12 Or
13 Lr
13 apirila, 2024 Larunbata, 11:00 h.
Miramongo Matinéeak 12. Matinéea: Euskal Herriko Gazte Abesbatza Donostia
12. Matinéea: Euskal Herriko Gazte Abesbatza
13 apirila, 2024 Larunbata, 18:00 h.
Musika Gela Misterioa Donostia
Misterioa
14 Ig
14 apirila, 2024 Igandea, 18:00 h.
Musika Gela Misterioa Vitoria/Gasteiz Sarrerak erosi
Misterioa
15 Al
16 Ar
17 Az
18 Og
18 apirila, 2024 Osteguna, 19:30 h.
Abonu Denboraldia Die Ersten Menschen Robert Treviño Bilbao/Bilbo Sarrerak erosi
Die Ersten Menschen
19 Or
20 Lr
20 apirila, 2024 Larunbata, 19:00 h.
Abonu Denboraldia Die Ersten Menschen Robert Treviño Bilbao/Bilbo Sarrerak erosi
Die Ersten Menschen
21 Ig
22 Al
23 Ar
24 Az
25 Og
26 Or
26 apirila, 2024 Ostirala, 19:30 h.
Abonu Denboraldia Mozart / Bruckner Marie Jacquot Vitoria/Gasteiz Sarrerak erosi
Mozart / Bruckner
27 Lr
27 apirila, 2024 Larunbata, 11:00 h.
Miramongo Matinéeak 13. Matinéea: Aurora Laukotea Donostia Sarrerak erosi
13. Matinéea: Aurora Laukotea
28 Ig
29 Al
29 apirila, 2024 Astelehena, 19:30 h.
Abonu Denboraldia Mozart / Bruckner Marie Jacquot Pamplona/Iruña Sarrerak erosi
Mozart / Bruckner
30 Ar
30 apirila, 2024 Asteartea, 19:30 h.
Abonu Denboraldia Mozart / Bruckner Marie Jacquot Bilbao/Bilbo Sarrerak erosi
Mozart / Bruckner