Miramongo Matinéeak

8. Matinéea: Metal boskotea eta organoa

G. F. Händel
Water Music, suite nº2, HWV 349

D. Buxtehude
Te Deum laudamus

G. Delerue
Vitrail

N. Hakim
Mariales

A. Khachaturian
Gayaneh. Danza del sable

H. Schroeder
Die Marianischen Antiphonen / IV. Salve Regina

M. Dupré
Poème heroïque

Data eta Lekua

26 Urtarrila, 2019 Larunbata, 11:00 h. Donostia / San Sebastián Miramon Kutxa

-(e)tik gora

7 €

Informazioa

Duela gutxi izan da 1918ko Armistizioaren sinaduraren mendeurrena, Lehen Mundu Gerrari amaiera eman ziona lau urte baino gehiagoko Erdialdeko Inperioen eta Aliatuen arteko borroka gogorraren ostean. Bakea 1918ko azaroaren 11n sinatu zuten, aliatuen garaipen argi batekin eta Alemaniari baldintza oso gogorrak ezarriz. Aurrerago Versaillesko Itunean, benetan gerraren amaiera ofizialdu zuen itunean, berretsi ziren baldintza horiek.

Euskadiko Orkestra Sinfonikoaren metalezko instrumentuen bakarlariz osatutako boskote batek Ana Belén García Donostiako Santa Mariako organo historikoko titularrarekin bat egin du efemeride horren oroitza moduan kontzertu bat eskaintzeko.

Matinéearen programa osatzeko, musikariek gatazkaren bi aldeak ordezkatu zituzten herrialdeetan jaiotako autoreen obrak hautatu dituzte, herrialdeok izan baitziren azken finean armistizioa sinatzearen arduradunak.

Programa eklektiko alai honetan, Muffat frantsesaren Tocatta prima, Handel alemaniarraren Water Music, Widor frantsesaren Bach’s memento, Delerue frantsesaren Vitrales, Naji Hakim libanotarraren Euskal dantzak, Khachaturian sobietarraren Ezpata-dantza eta Dupré frantsesaren Poema heroikoaren su artifizialak entzun ahal izango dira, Verdunen hil zirenei omenaldi batean.

Artistak

Óscar Abella

Óscar Abella

Tuba

Didier Bousquet

Didier Bousquet

Tronpeta

Jean-Luc Casteret

Jean-Luc Casteret

Tronpa

Miguel Echepare

Miguel Echepare

Tronpeta

Ana Belén García

Ana Belén García

Organoa

Arnaud Mandoche

Arnaud Mandoche

Tronboia

Hurrengo ekitaldiak

Kontzertuak eta Sarrerak Otsaila

1 Or
2 Lr
3 Ig
4 Al
5 Ar
6 Az
7 Og
8 Or
9 Lr
10 Ig
11 Al
12 Ar
13 Az
14 Og
14 otsaila, 2019 Osteguna, 20:00 h.
Abonu Denboraldia Croissant, plié eta relevé Mélanie Levy-Thiébaut Donostia / San Sebastián
Croissant, plié eta relevé
15 Or
15 otsaila, 2019 Ostirala, 16:00 h.
Abonu Denboraldia Croissant, plié eta relevé Mélanie Levy-Thiébaut Donostia / San Sebastián
Croissant, plié eta relevé
15 otsaila, 2019 Ostirala, 20:00 h.
Abonu Denboraldia Croissant, plié eta relevé Mélanie Levy-Thiébaut Donostia / San Sebastián
Croissant, plié eta relevé
16 Lr
17 Ig
17 otsaila, 2019 Igandea, 17:00 h.
Musika Gela Uauatxua Vitoria/Gasteiz Sarrerak erosi
Uauatxua
17 otsaila, 2019 Igandea, 18:30 h.
Musika Gela Uauatxua Vitoria/Gasteiz Sarrerak erosi
Uauatxua
18 Al
19 Ar
19 otsaila, 2019 Asteartea, 20:00 h.
Abonu Denboraldia Croissant, plié eta relevé Mélanie Levy-Thiébaut Pamplona/Iruña Sarrerak erosi
Croissant, plié eta relevé
20 Az
21 Og
21 otsaila, 2019 Osteguna, 20:00 h.
Abonu Denboraldia Croissant, plié eta relevé Mélanie Levy-Thiébaut Bilbao/Bilbo Sarrerak erosi
Croissant, plié eta relevé
22 Or
22 otsaila, 2019 Ostirala, 20:00 h.
Abonu Denboraldia Izotz-pokerra Mélanie Levy-Thiébaut Vitoria/Gasteiz Sarrerak erosi
Izotz-pokerra
23 Lr
23 otsaila, 2019 Larunbata, 11:00 h.
Miramongo Matinéeak 10. Matinéea: Quintetto Appassionato Donostia / San Sebastián Sarrerak erosi
10. Matinéea: Quintetto Appassionato
23 otsaila, 2019 Larunbata, 18:00 h.
Musika Gela Isiltasunaren haitzuloa Donostia / San Sebastián Sarrerak erosi
Isiltasunaren haitzuloa
24 Ig
25 Al
26 Ar
27 Az
28 Og