Abonu Denboraldia

Brahms Requiem

J. Brahms
Requiem alemaniarra [68']

 

Sarrerak kontzertuen datak gerturatu ahala jarriko dira salgai.

Georg Mark
Zuzendaria

Ainhoa Arteta

Michael Nagy

Iruñeko Orfeoia

Data eta Lekua

23Martxoa, 2022Asteazkena, 19:30 h.BilbaoEuskalduna
25Martxoa, 2022Ostirala, 19:30 h.Donostia-San Sebastián AKursaalLaboral Kutxa
28Martxoa, 2022Astelehena, 19:30 h.Donostia-San Sebastián BKursaalLaboral Kutxa
29Martxoa, 2022Asteartea, 19:30 h.Pamplona-IruñaBaluarte
01Apirila, 2022Ostirala, 19:30 h.Vitoria-GasteizPrincipal

-(e)tik gora

10 €

Informazioa

Brahmsen Requiem alemaniarra, Luteroren Bibliatik hartutako testuekin osatua, hasieran oso polemikoa izan zen, eta ez zuen harrera ona izan katolikoen artean: aszetikotzat hartu zuten. Baina Eduard Hanslick kritikari ospetsuak balioetsi egin zuen haren lana: «Beethovenen azken garaiko estiloak erlijio-musikan eman duen fruitu onduenetako bat dugu», idatzi zuen. «Brahmsek Bachen eskolatik ikasitako arte harmoniko eta kontrapuntistikoak orainaldiaren hats bizia du». Requiem alemaniarra berehala bilakatu zen errepertorio sinfoniko-koraleko pieza nagusia. Euskadiko Orkestrak, obra interpretatzeko, goi-mailako ahotsak gonbidatu ditu: Ainhoa Arteta sopranoa, Michael Nagy baritonoa eta Iruñeko Orfeoia, zeina lehenengo abesbatza izango den gure artean kontzertu bat eskaintzen pandemiaren ostean. Gure abonatuek aski ezagutzen duten zuzendaria izango dute gidari: Georg Mark

Artistak

Georg Mark

Georg Mark

Zuzendaria

Ainhoa Arteta

Ainhoa Arteta

Sopranoa

Informazio gehiago
Michael Nagy

Michael Nagy

Baritonoa

Informazio gehiago
Iruñeko Orfeoia

Iruñeko Orfeoia

Abesbatza

Hurrengo ekitaldiak

Kontzertuak eta Sarrerak Urria

1 Or
2 Lr
3 Ig
4 Al
5 Ar
6 Az
7 Og
8 Or
9 Lr
10 Ig
11 Al
11 urria, 2021 Astelehena, 19:30 h.
Abonu Denboraldia BRAHMS Fest Robert Treviño Pamplona/Iruña
BRAHMS Fest
12 Ar
13 Az
13 urria, 2021 Asteazkena, 19:30 h.
Abonu Denboraldia BRAHMS Fest Robert Treviño Donostia / San Sebastián
BRAHMS Fest
14 Og
15 Or
16 Lr
17 Ig
18 Al
19 Ar
20 Az
20 urria, 2021 Asteazkena, 19:30 h.
Bestelako jarduerak Kalakan + Euskadiko Orkestra Juanjo Ocón Pamplona/Iruña Sarrerak erosi
Kalakan + Euskadiko Orkestra
21 Og
21 urria, 2021 Osteguna, 19:30 h.
Bestelako jarduerak Kalakan + Euskadiko Orkestra Juanjo Ocón Vitoria/Gasteiz Sarrerak erosi
Kalakan + Euskadiko Orkestra
22 Or
22 urria, 2021 Ostirala, 19:30 h.
Bestelako jarduerak Kalakan + Euskadiko Orkestra Juanjo Ocón Bilbao/Bilbo Sarrerak erosi
Kalakan + Euskadiko Orkestra
23 Lr
23 urria, 2021 Larunbata, 11:00 h.
Miramongo Matinéeak 3. Matinéea: Hirusta Trio Donostia / San Sebastián Sarrerak erosi
3. Matinéea: Hirusta Trio
23 urria, 2021 Larunbata, 20:00 h.
Bestelako jarduerak Kalakan + Euskadiko Orkestra Juanjo Ocón Donibane Lohitzune/St Jean de Luz Sarrerak erosi
Kalakan + Euskadiko Orkestra
24 Ig
25 Al
26 Ar
27 Az
28 Og
28 urria, 2021 Osteguna, 18:00 h.
Abonu Denboraldia Txaikovski + Gaigne Jaume Santonja Donostia / San Sebastián Sarrerak erosi
Txaikovski + Gaigne
28 urria, 2021 Osteguna, 20:15 h.
Abonu Denboraldia Txaikovski + Gaigne Jaume Santonja Donostia / San Sebastián Sarrerak erosi
Txaikovski + Gaigne
29 Or
29 urria, 2021 Ostirala, 18:00 h.
Abonu Denboraldia Txaikovski + Gaigne Jaume Santonja Donostia / San Sebastián Sarrerak erosi
Txaikovski + Gaigne
29 urria, 2021 Ostirala, 20:15 h.
Abonu Denboraldia Txaikovski + Gaigne Jaume Santonja Donostia / San Sebastián Sarrerak erosi
Txaikovski + Gaigne
30 Lr
31 Ig