Abonu Denboraldia

Lalo / Dvorak

A. Clyne
This Midnight Hour [12']

E. Lalo
Biolontxelorako kontzertua [27']

A. Dvorak
7. Sinfonia [35']

Lina González-Granados
Zuzendaria

Alban Gerhardt

Data eta Lekua

08Maiatza, 2024Asteazkena, 19:30 h.Donostia-San Sebastián AKursaal
09Maiatza, 2024Osteguna, 19:30 h.Donostia-San Sebastián BKursaal
10Maiatza, 2024Ostirala, 19:30 h.BilbaoEuskaldunaEl Correo
13Maiatza, 2024Astelehena, 19:30 h.Vitoria-GasteizPrincipalEl Correo
14Maiatza, 2024Asteartea, 19:30 h.Pamplona-IruñaBaluarte

-(e)tik gora

10 €

Informazioa

Anna Clyneren –gaur egungo konpositore britainiar garrantzitsuenetako baten– musika sinfonikoa lehen aldiz entzungo da Euskadin, Lina González-Granados zuzendari kolonbiar-estatubatuar sarituaren eskutik (Riccardo Mutiren ikaslea da González-Granados, eta Los Angelesko operari lotuta dago). This Midnight Hour lanean, Clynek Juan Ramón Jiménezen eta Charles Baudelaireren poemak ditu inspirazio-iturri. Ondoren, Alban Gerhardt euskal agertokietara itzuliko da (2016an Euskadiko Orkestrarekin elkarlanean aritu zen). Oraingoan, biolontxelojole alemaniar apartak Edouard Laloren Biolontxelorako kontzertu berebiziko eta grinatsuari helduko dio. Laloren kontzertuaren garaikidea, baina oso izaera ezberdinekoa, Antonín Dvoraken Zazpigarren sinfoniarekin amaituko da emanaldia. Egile bohemiarraren berezko folklore-kutsuari eusten dion arren, bere ziklo sinfonikoko larri eta dramatikoena ere bada partitura hori.

 

 

Artistak

Lina González-Granados

Lina González-Granados

Zuzendaria

Informazio gehiago
Alban Gerhardt

Alban Gerhardt

Biolontxeloa

Informazio gehiago
Hurrengo ekitaldiak

Kontzertuak eta Sarrerak Otsaila

1 Og
2 Or
3 Lr
4 Ig
5 Al
6 Ar
7 Az
8 Og
9 Or
10 Lr
10 otsaila, 2024 Larunbata, 11:00 h.
Miramongo Matinéeak 8. Matinéea: Landarbaso Abesbatza Donostia
8. Matinéea: Landarbaso Abesbatza
11 Ig
12 Al
13 Ar
14 Az
15 Og
15 otsaila, 2024 Osteguna, 19:30 h.
Abonu Denboraldia Lauzurika / Rakhmaninov Robert Treviño Donostia / San Sebastián
Lauzurika / Rakhmaninov
16 Or
16 otsaila, 2024 Ostirala, 19:30 h.
Abonu Denboraldia Lauzurika / Rakhmaninov Robert Treviño Donostia / San Sebastián
Lauzurika / Rakhmaninov
17 Lr
18 Ig
19 Al
19 otsaila, 2024 Astelehena, 19:30 h.
Abonu Denboraldia Lauzurika / Rakhmaninov Robert Treviño Vitoria/Gasteiz
Lauzurika / Rakhmaninov
20 Ar
20 otsaila, 2024 Asteartea, 19:30 h.
Abonu Denboraldia Lauzurika / Rakhmaninov Robert Treviño Pamplona/Iruña
Lauzurika / Rakhmaninov
21 Az
21 otsaila, 2024 Asteazkena, 19:30 h.
Abonu Denboraldia Lauzurika / Rakhmaninov Robert Treviño Bilbao/Bilbo
Lauzurika / Rakhmaninov
22 Og
23 Or
24 Lr
24 otsaila, 2024 Larunbata, 11:00 h.
Miramongo Matinéeak 9. Matinéea: Belharra Donostia
9. Matinéea: Belharra
25 Ig
26 Al
26 otsaila, 2024 Astelehena, 09:45 h.
Musika Gela Eskola Kontzertuak: Polikinela Maite Aurrekoetxea Donostia
Eskola Kontzertuak: Polikinela
26 otsaila, 2024 Astelehena, 11:30 h.
Musika Gela Eskola Kontzertuak: Polikinela Maite Aurrekoetxea Donostia
Eskola Kontzertuak: Polikinela
27 Ar
27 otsaila, 2024 Asteartea, 09:45 h.
Musika Gela Eskola Kontzertuak: Polikinela Maite Aurrekoetxea Donostia
Eskola Kontzertuak: Polikinela
27 otsaila, 2024 Asteartea, 11:30 h.
Musika Gela Eskola Kontzertuak: Polikinela Maite Aurrekoetxea Donostia
Eskola Kontzertuak: Polikinela
28 Az
29 Og