Bestelako jarduerak

Musika Hamabostaldia: Euskadiko Orkestra Sinfonikoa / Andra Mari Abesbatza

M. Ravel
Gaspard de la Nuit (24’)

P. Sorozabal
Suite Vasca op.5 (14’)

B. Bartok
Bizar Urdinen gaztelua (60’) 
(Operaren kontzertu-bertsioa)

Robert Treviño
Zuzendaria

Andra Mari Abesbatza

Rinat Shaham

Mikhail Petrenko

Data eta Lekua

24 Abuztua, 2019 Larunbata, 20:00 h. Donostia / San Sebastián Kursaal Auditoriuma

Informazioa

Gizakiaren alderik makurrena arakatzen du Bartok-en opera ilun honek; XX. mendeko opera bikainenetarikoa da.

Informazio gehiago hemen

Artistak

Robert Treviño

Robert Treviño

Zuzendaria

Informazio gehiago
Andra Mari Abesbatza

Andra Mari Abesbatza

Abesbatza

Informazio gehiago
Rinat Shaham

Rinat Shaham

Mezzosopranoa

Informazio gehiago
Mikhail Petrenko

Mikhail Petrenko

Baxua

Hurrengo ekitaldiak

Kontzertuak eta Sarrerak Urria

1 Ar
2 Az
3 Og
4 Or
5 Lr
6 Ig
7 Al
8 Ar
9 Az
10 Og
11 Or
12 Lr
13 Ig
14 Al
15 Ar
16 Az
17 Og
18 Or
19 Lr
19 urria, 2019 Larunbata, 11:00 h.
Musika Gela Mozart, Nannerl eta Lagunak Donostia / San Sebastián
Mozart, Nannerl eta Lagunak
19 urria, 2019 Larunbata, 12:30 h.
Musika Gela Mozart, Nannerl eta Lagunak Donostia / San Sebastián
Mozart, Nannerl eta Lagunak
19 urria, 2019 Larunbata, 19:00 h.
Bestelako jarduerak ABAO: Lucia di Lammermoor Riccardo Frizza Bilbao
ABAO: Lucia di Lammermoor
20 Ig
21 Al
21 urria, 2019 Astelehena, 19:30 h.
Bestelako jarduerak ABAO: Lucia di Lammermoor Riccardo Frizza Bilbao
ABAO: Lucia di Lammermoor
22 Ar
22 urria, 2019 Asteartea, 18:00 h.
Bestelako jarduerak Parke Gipuzkoaren XXV. urteurrena Donostia / San Sebastián
Parke Gipuzkoaren XXV. urteurrena
23 Az
24 Og
24 urria, 2019 Osteguna, 11:15 h.
Musika Gela Eskola Kontzertuak: Mozart, Nannerl eta Lagunak Donostia / San Sebastián
Eskola Kontzertuak: Mozart, Nannerl eta Lagunak
25 Or
25 urria, 2019 Ostirala, 19:30 h.
Bestelako jarduerak ABAO: Lucia di Lammermoor Riccardo Frizza Bilbao Sarrerak erosi
ABAO: Lucia di Lammermoor
26 Lr
26 urria, 2019 Larunbata, 11:00 h.
Miramongo Matinéeak 3. Matinéea: Josu Okiñena Donostia / San Sebastián Sarrerak erosi
3. Matinéea: Josu Okiñena
26 urria, 2019 Larunbata, 19:00 h.
Bestelako jarduerak ABAO: Lucia di Lammermoor Riccardo Frizza Bilbao Sarrerak erosi
ABAO: Lucia di Lammermoor
27 Ig
28 Al
28 urria, 2019 Astelehena, 19:30 h.
Bestelako jarduerak ABAO: Lucia di Lammermoor Riccardo Frizza Bilbao Sarrerak erosi
ABAO: Lucia di Lammermoor
29 Ar
30 Az
31 Og