Abonu Denboraldia

Paris

J. Adams
The Chairman Dances: Foxtrot for Orchestra [12’]

C. Saint-Saëns
Biolontxelorako 1. kontzertua [19’] / 3. Sinfonia, “Organ” [36’]

Edo de Waart
Zuzendaria

Jonathan Roozeman

Euskadiko Orkestra Sinfonikoa

Data eta Lekua

04 Martxoa, 2020 Asteazkena, 20:00 h. Pamplona-Iruña Baluarte Auditoriuma

-(e)tik gora

10 €

Informazioa

The Chairman Dances, John Adamsen Nixon in China operaren zati dinamiko eta koloristena, izango da Camille Saint-Saënsen musikari ia osotasunean eskainiko zaion kontzertu honen preludio minimalista. Biolontxelorako 1. kontzertuak, frantsesaren lehen sorkuntza arrakastatsuak, sentimentaltasun xarmangarriaren eta egitura formal sendoaren arteko orekan oinarritzen du bere izaera gogoangarria. Solistaren rola Jonathan Roozemanek beteko du; 2015ean Txaikovski Lehiaketa prestigioduna irabazi zuenetik etengabeko gorabidean dagoen nazioarteko karrera egiten ari den biolontxelojole gaztea.

San Frantziskoko, Minnesotako eta Sidneyko orkestren zuzendari titular ohi Edo de Waartek errepertorio erromantiko frantseseko beste mugarri bati helduko dio ondoren: 3. Sinfonia, “Organoa” izenez ezagutua, zeinean Saint-Saënsek orkestraren sonoritate tradizionala astindu zuen organoaren presentzia nabarmenarekin.

Artistak

Edo de Waart

Edo de Waart

Zuzendaria

Jonathan Roozeman

Jonathan Roozeman

Biolontxeloa

Informazio gehiago
Euskadiko Orkestra Sinfonikoa

Euskadiko Orkestra Sinfonikoa

Hurrengo ekitaldiak

Kontzertuak eta Sarrerak Urtarrila

1 Az
2 Og
3 Or
4 Lr
5 Ig
6 Al
7 Ar
8 Az
9 Og
10 Or
10 urtarrila, 2020 Ostirala, 20:00 h.
Abonu Denboraldia Aingerua Robert Treviño Donostia / San Sebastián
Aingerua
11 Lr
11 urtarrila, 2020 Larunbata, 20:00 h.
Abonu Denboraldia Aingerua Robert Treviño Bilbao/Bilbo
Aingerua
12 Ig
13 Al
13 urtarrila, 2020 Astelehena, 20:00 h.
Abonu Denboraldia Aingerua Robert Treviño Donostia / San Sebastián
Aingerua
14 Ar
14 urtarrila, 2020 Asteartea, 20:00 h.
Abonu Denboraldia Aingerua Robert Treviño Vitoria/Gasteiz
Aingerua
15 Az
15 urtarrila, 2020 Asteazkena, 20:00 h.
Abonu Denboraldia Aingerua Robert Treviño Pamplona/Iruña
Aingerua
16 Og
17 Or
18 Lr
18 urtarrila, 2020 Larunbata, 11:00 h.
Miramongo Matinéeak 7. Matinéea: Kolpeka Perkusio-taldea Donostia / San Sebastián
7. Matinéea: Kolpeka Perkusio-taldea
19 Ig
20 Al
21 Ar
22 Az
22 urtarrila, 2020 Asteazkena, 20:00 h.
Abonu Denboraldia Lurra Robert Treviño Donostia / San Sebastián
Lurra
23 Og
23 urtarrila, 2020 Osteguna, 20:00 h.
Abonu Denboraldia Lurra Robert Treviño Bilbao/Bilbo
Lurra
24 Or
25 Lr
25 urtarrila, 2020 Larunbata, 20:00 h.
Bestelako jarduerak Kontzertua Parisko Théâtre des Champs-Élyséesen Robert Treviño Paris
Kontzertua Parisko Théâtre des Champs-Élyséesen
26 Ig
27 Al
28 Ar
29 Az
29 urtarrila, 2020 Asteazkena, 20:00 h.
Abonu Denboraldia Lurra Robert Treviño Donostia / San Sebastián Sarrerak erosi
Lurra
30 Og
31 Or
31 urtarrila, 2020 Ostirala, 20:00 h.
Abonu Denboraldia Lurra Robert Treviño Vitoria/Gasteiz Sarrerak erosi
Lurra