Abonu Denboraldia

Transzendentzia

G. Mahler
2. sinfonia, “Berpizkundea” [80’]

Robert Treviño
Zuzendaria

Kate Royal

Justina Gringyte

Donostiako Orfeoia

Euskadiko Orkestra Sinfonikoa

Data eta Lekua

29 Maiatza, 2020 Ostirala, 20:00 h. Donostia-San Sebastián A Kursaal Auditoriuma Kutxa
01 Ekaina, 2020 Astelehena, 20:00 h. Donostia-San Sebastián B Kursaal Auditoriuma Kutxa
02 Ekaina, 2020 Asteartea, 20:00 h. Pamplona-Iruña Baluarte Auditoriuma
03 Ekaina, 2020 Asteazkena, 20:00 h. Bilbao Euskalduna Jauregia BBK
04 Ekaina, 2020 Osteguna, 20:00 h. Vitoria-Gasteiz Principal Antzokia Fundación Vital

-(e)tik gora

10 €

Informazioa

Orkestraren Denboraldia beti gertakizun garrantzitsua izaten den obra batekin amaituko da: Gustav Mahlerren 2. Sinfonia, “Berpizkundea” izenez ere ezagutzen dena. Sei urteko lana eman zion sinfoniak egile bohemiarrari, eta bertan lehendabizikoz sartu zituen bai gizakiaren ahotsa, bai gai erabat lurtarra, ondorengo produkzioaren gehiengoan hain garrantzitsua izango zen ardatz tematikoa. Sinfonia hau sorkuntza izugarria da, eta lehen mugimenduko hileta-martxatik amaierako berpizkunde-koruraino askotariko soinu-paisaiak eta hausnarketa filosofikoak zeharkatzen ditu.

Robert Treviñok Mahlerren musika maisutasunez lantzen duela jakina da dagoeneko mundu osoan, eta abagune berezi honetarako Mahlerren musikan espezializatuta dauden bi ahots-bakarlari gonbidatu ditu: Kate Royal sopranoa eta Justina Gringyte mezzosopranoa. Gainera, bertakoa den abesbatza bati ere luzatu dio gonbita, mundu osoan obra hau defendatu duen eta bere aurkezpen-gutun bihurtu duen abesbatza bati: Donostiako Orfeoiari.

Artistak

Robert Treviño

Robert Treviño

Zuzendaria

Informazio gehiago
Kate Royal

Kate Royal

Sopranoa

Informazio gehiago
Justina Gringyte

Justina Gringyte

Mezzosopranoa

Informazio gehiago
Donostiako Orfeoia

Donostiako Orfeoia

Abesbatza

Informazio gehiago
Euskadiko Orkestra Sinfonikoa

Euskadiko Orkestra Sinfonikoa

Hurrengo ekitaldiak

Kontzertuak eta Sarrerak Urtarrila

1 Az
2 Og
3 Or
4 Lr
5 Ig
6 Al
7 Ar
8 Az
9 Og
10 Or
10 urtarrila, 2020 Ostirala, 20:00 h.
Abonu Denboraldia Aingerua Robert Treviño Donostia / San Sebastián
Aingerua
11 Lr
11 urtarrila, 2020 Larunbata, 20:00 h.
Abonu Denboraldia Aingerua Robert Treviño Bilbao/Bilbo
Aingerua
12 Ig
13 Al
13 urtarrila, 2020 Astelehena, 20:00 h.
Abonu Denboraldia Aingerua Robert Treviño Donostia / San Sebastián
Aingerua
14 Ar
14 urtarrila, 2020 Asteartea, 20:00 h.
Abonu Denboraldia Aingerua Robert Treviño Vitoria/Gasteiz
Aingerua
15 Az
15 urtarrila, 2020 Asteazkena, 20:00 h.
Abonu Denboraldia Aingerua Robert Treviño Pamplona/Iruña
Aingerua
16 Og
17 Or
18 Lr
18 urtarrila, 2020 Larunbata, 11:00 h.
Miramongo Matinéeak 7. Matinéea: Kolpeka Perkusio-taldea Donostia / San Sebastián
7. Matinéea: Kolpeka Perkusio-taldea
19 Ig
20 Al
21 Ar
22 Az
22 urtarrila, 2020 Asteazkena, 20:00 h.
Abonu Denboraldia Lurra Robert Treviño Donostia / San Sebastián Sarrerak erosi
Lurra
23 Og
23 urtarrila, 2020 Osteguna, 20:00 h.
Abonu Denboraldia Lurra Robert Treviño Bilbao/Bilbo Sarrerak erosi
Lurra
24 Or
25 Lr
25 urtarrila, 2020 Larunbata, 20:00 h.
Bestelako jarduerak Kontzertua Pariseko Théâtre des Champs-Élyséesen Robert Treviño Paris Sarrerak erosi
Kontzertua Pariseko Théâtre des Champs-Élyséesen
26 Ig
27 Al
28 Ar
29 Az
29 urtarrila, 2020 Asteazkena, 20:00 h.
Abonu Denboraldia Lurra Robert Treviño Donostia / San Sebastián Sarrerak erosi
Lurra
30 Og
31 Or
31 urtarrila, 2020 Ostirala, 20:00 h.
Abonu Denboraldia Lurra Robert Treviño Vitoria/Gasteiz Sarrerak erosi
Lurra