Abonu Denboraldia

Transzendentzia

G. Mahler
2. sinfonia, “Berpizkundea” [80’]

Robert Treviño
Zuzendaria

Kate Royal

Justina Gringyte

Donostiako Orfeoia

Euskadiko Orkestra Sinfonikoa

Data eta Lekua

29 Maiatza, 2020 Ostirala, 20:00 h. Donostia-San Sebastián A Kursaal Auditoriuma Kutxa
01 Ekaina, 2020 Astelehena, 20:00 h. Donostia-San Sebastián B Kursaal Auditoriuma Kutxa
02 Ekaina, 2020 Asteartea, 20:00 h. Pamplona-Iruña Baluarte Auditoriuma
03 Ekaina, 2020 Asteazkena, 20:00 h. Bilbao Euskalduna Jauregia BBK
04 Ekaina, 2020 Osteguna, 20:00 h. Vitoria-Gasteiz Principal Antzokia Fundación Vital

-(e)tik gora

10 €

Informazioa

Orkestraren Denboraldia beti gertakizun garrantzitsua izaten den obra batekin amaituko da: Gustav Mahlerren 2. Sinfonia, “Berpizkundea” izenez ere ezagutzen dena. Sei urteko lana eman zion sinfoniak egile bohemiarrari, eta bertan lehendabizikoz sartu zituen bai gizakiaren ahotsa, bai gai erabat lurtarra, ondorengo produkzioaren gehiengoan hain garrantzitsua izango zen ardatz tematikoa. Sinfonia hau sorkuntza izugarria da, eta lehen mugimenduko hileta-martxatik amaierako berpizkunde-koruraino askotariko soinu-paisaiak eta hausnarketa filosofikoak zeharkatzen ditu.

Robert Treviñok Mahlerren musika maisutasunez lantzen duela jakina da dagoeneko mundu osoan, eta abagune berezi honetarako Mahlerren musikan espezializatuta dauden bi ahots-bakarlari gonbidatu ditu: Kate Royal sopranoa eta Justina Gringyte mezzosopranoa. Gainera, bertakoa den abesbatza bati ere luzatu dio gonbita, mundu osoan obra hau defendatu duen eta bere aurkezpen-gutun bihurtu duen abesbatza bati: Donostiako Orfeoiari.

Artistak

Robert Treviño

Robert Treviño

Zuzendaria

Informazio gehiago
Kate Royal

Kate Royal

Sopranoa

Informazio gehiago
Justina Gringyte

Justina Gringyte

Mezzosopranoa

Informazio gehiago
Donostiako Orfeoia

Donostiako Orfeoia

Abesbatza

Informazio gehiago
Euskadiko Orkestra Sinfonikoa

Euskadiko Orkestra Sinfonikoa

Hurrengo ekitaldiak

Kontzertuak eta Sarrerak Urria

1 Ar
2 Az
3 Og
4 Or
5 Lr
6 Ig
7 Al
8 Ar
9 Az
10 Og
11 Or
12 Lr
13 Ig
14 Al
15 Ar
16 Az
17 Og
18 Or
19 Lr
19 urria, 2019 Larunbata, 11:00 h.
Musika Gela Mozart, Nannerl eta Lagunak Donostia / San Sebastián
Mozart, Nannerl eta Lagunak
19 urria, 2019 Larunbata, 12:30 h.
Musika Gela Mozart, Nannerl eta Lagunak Donostia / San Sebastián
Mozart, Nannerl eta Lagunak
19 urria, 2019 Larunbata, 19:00 h.
Bestelako jarduerak ABAO: Lucia di Lammermoor Riccardo Frizza Bilbao
ABAO: Lucia di Lammermoor
20 Ig
21 Al
21 urria, 2019 Astelehena, 19:30 h.
Bestelako jarduerak ABAO: Lucia di Lammermoor Riccardo Frizza Bilbao
ABAO: Lucia di Lammermoor
22 Ar
22 urria, 2019 Asteartea, 18:00 h.
Bestelako jarduerak Parke Gipuzkoaren XXV. urteurrena Donostia / San Sebastián
Parke Gipuzkoaren XXV. urteurrena
23 Az
24 Og
24 urria, 2019 Osteguna, 11:15 h.
Musika Gela Eskola Kontzertuak: Mozart, Nannerl eta Lagunak Donostia / San Sebastián
Eskola Kontzertuak: Mozart, Nannerl eta Lagunak
25 Or
25 urria, 2019 Ostirala, 19:30 h.
Bestelako jarduerak ABAO: Lucia di Lammermoor Riccardo Frizza Bilbao Sarrerak erosi
ABAO: Lucia di Lammermoor
26 Lr
26 urria, 2019 Larunbata, 11:00 h.
Miramongo Matinéeak 3. Matinéea: Josu Okiñena Donostia / San Sebastián Sarrerak erosi
3. Matinéea: Josu Okiñena
26 urria, 2019 Larunbata, 19:00 h.
Bestelako jarduerak ABAO: Lucia di Lammermoor Riccardo Frizza Bilbao Sarrerak erosi
ABAO: Lucia di Lammermoor
27 Ig
28 Al
28 urria, 2019 Astelehena, 19:30 h.
Bestelako jarduerak ABAO: Lucia di Lammermoor Riccardo Frizza Bilbao Sarrerak erosi
ABAO: Lucia di Lammermoor
29 Ar
30 Az
31 Og