Beste jarduera batzuk

ABAO: I Lombardi alla prima crociata

José Bros (Oronte)
Ekaterina Metlova (Giselda)
Roberto Tagliavini (Pagano)
Sergio Escobar (Arvino)
Jessica Stavros (Viclinda/Sofía)
David Sánchez (Acciano)
Rubén Amoretti (Pirro)
Josep Fadó (Milango priore bat)

Euskadiko Orkestra Sinfonikoa (Zuzendaria: Riccardo Frizza)
Coro de Ópera de Bilbao (Zuzendaria: Boris Dujin)

Riccardo Frizza
Zuzendaria

Data eta Lekua

19 Urtarrila, 2019 Larunbata, 19:30 h. Bilbao/Bilbo Euskalduna Jauregia
22 Urtarrila, 2019 Asteartea, 19:30 h. Bilbao/Bilbo Euskalduna Jauregia
25 Urtarrila, 2019 Ostirala, 19:30 h. Bilbao/Bilbo Euskalduna Jauregia
28 Urtarrila, 2019 Astelehena, 19:30 h. Bilbao/Bilbo Euskalduna Jauregia

-(e)tik gora

40 €

Informazioa

OLBEren 18/19 Denboraldian Pucciniren La Bohème opera ahaztezinarekin estreinatu ostean, Euskadiko Orkestra Sinfonikoa berriz murgilduko da opera-errepertorioan Giuseppe Verdiren I Lombardi alla prima crociatarekin.

Rol nagusietan José Bros eta Ekaterina Metlova egongo dira. Podiumean, Riccardo Frizza, eta fosoan, gure Orkestra, dagoeneko 58 titulu interpretatu dituena ABAO-OLBEren Opera-denboraldian, eta horietatik 35 Bilboko Euskalduna Jauregian. Gainera, gure Orkestra Jessica Pratt sopranoa protagonista izango duen ABAOren Kontzertuaren edizio berrian ere hartuko du parte, Desata el delirio izena duena.

Artistak

Riccardo Frizza

Riccardo Frizza

Zuzendaria

Informazio gehiago
Hurrengo ekitaldiak

Kontzertuak eta Sarrerak Otsaila

1 Or
2 Lr
3 Ig
4 Al
5 Ar
6 Az
7 Og
8 Or
9 Lr
10 Ig
11 Al
12 Ar
13 Az
14 Og
14 otsaila, 2019 Osteguna, 20:00 h.
Abonu Denboraldia Croissant, plié eta relevé Mélanie Levy-Thiébaut Donostia / San Sebastián
Croissant, plié eta relevé
15 Or
15 otsaila, 2019 Ostirala, 16:00 h.
Abonu Denboraldia Croissant, plié eta relevé Mélanie Levy-Thiébaut Donostia / San Sebastián
Croissant, plié eta relevé
15 otsaila, 2019 Ostirala, 20:00 h.
Abonu Denboraldia Croissant, plié eta relevé Mélanie Levy-Thiébaut Donostia / San Sebastián
Croissant, plié eta relevé
16 Lr
17 Ig
17 otsaila, 2019 Igandea, 17:00 h.
Musika Gela Uauatxua Vitoria/Gasteiz Sarrerak erosi
Uauatxua
17 otsaila, 2019 Igandea, 18:30 h.
Musika Gela Uauatxua Vitoria/Gasteiz Sarrerak erosi
Uauatxua
18 Al
19 Ar
19 otsaila, 2019 Asteartea, 20:00 h.
Abonu Denboraldia Croissant, plié eta relevé Mélanie Levy-Thiébaut Pamplona/Iruña Sarrerak erosi
Croissant, plié eta relevé
20 Az
21 Og
21 otsaila, 2019 Osteguna, 20:00 h.
Abonu Denboraldia Croissant, plié eta relevé Mélanie Levy-Thiébaut Bilbao/Bilbo Sarrerak erosi
Croissant, plié eta relevé
22 Or
22 otsaila, 2019 Ostirala, 20:00 h.
Abonu Denboraldia Izotz-pokerra Mélanie Levy-Thiébaut Vitoria/Gasteiz Sarrerak erosi
Izotz-pokerra
23 Lr
23 otsaila, 2019 Larunbata, 11:00 h.
Miramongo Matinéeak 10. Matinéea: Quintetto Appassionato Donostia / San Sebastián Sarrerak erosi
10. Matinéea: Quintetto Appassionato
23 otsaila, 2019 Larunbata, 18:00 h.
Musika Gela Isiltasunaren haitzuloa Donostia / San Sebastián Sarrerak erosi
Isiltasunaren haitzuloa
24 Ig
25 Al
26 Ar
27 Az
28 Og