Astelehena 08 Otsaila, 2021

Euskadiko Orkestrak ekainera arteko programazioa birdiseinatu du Iruñean berreskuratutako bi programarekin eta berri batekin

Euskadiko Orkestrak ekainera arteko programazioa birdiseinatu du Iruñean berreskuratutako bi programarekin eta berri batekin

Euskadiko Orkestrak ekainera arteko programazioa birdiseinatu du, Denboraldiko kontzertu kopuru handiena mantentzeko asmoz. Semyon Bychkov eta Judith Jáuregui bezalako artista ezagunen parte-hartzea iragartzen du orkestrak.

Azaroan eta abenduan bertan behera utzi behar izan zituen programetako bi berreskuratuko ditu Euskadiko Orkestrak Iruñeko Baluarteko Auditoriumean, eta programa berri bat ere programatu du.

Iruñeko kontzertu berrituetan Semyon Bychkov zuzendari handia, Jaume Santonja Euskadiko Orkestrako zuzendari elkartua eta Judith Jáuregui pianojolea izango dira.

Ekainera bitarteko programazioa horrela geratu da:

PROGRAMA

ARTISTAK

OBRAK

EGUNA(K)

ORDUA(K)

ENIGMATIKOA

Jaume Santonja (zuzendaria)

Judith Jáuregui (pianoa)

Beethoven: Pianorako 1. kontzertua

Schumann:

2. Sinfonia

Otsailak 15 /16

19:30

MAHLER

Semyon Bychkov (zuzendaria)

Serena Sáenz (sopranoa)

Mahler:
4. Sinfonia

Martxoak 5

18:00 / 20:15

BIDAIAK

Gemma New (zuzendaria)

Vadim Gluzman (biolina)

Prokofiev:
Biolinerako 2. kontzertua

Schumann:

3. Sinfonia, ‘Renaniarra’

Martxoak 16

18:00 / 20:15

WAGNER

Jaume Santonja (zuzendaria)

Rinat Shaham (mezzosopranoa)

Wagner:
Sigfridoren idilioa / Wesendonck Lieder

Mozart:

35. Sinfonia, ‘Haffner’

Martxoak 23

18:00 / 20:15

BRUCKNER

Robert Treviño (zuzendaria)

Bruckner:

5. Sinfonia (apirilak 13)

6. Sinfonia (apirilak 22)

Apirilak 13 / 22

19:30

GAZTEAK

Hans Graf (zuzendaria)

Birgit Kolar (biolina)

Rakhmaninov:

Youth Symphony

Bartok:

Biolinerako 1. kontzertua

Mendelssohn:

1. Sinfonia

Maiatzak 4

19:30

NORAGABEKO ADISKIDEA

Anja Bihlmaier (zuzendaria)

Manuel Walser (baritonoa)

Debussy:

Prélude à l'après-midi d'un faune

Mahler:

Noragabeko adiskide baten kantuak

Schumann:

1. Sinfonia

Maiatzak 25

19:30

NEW YORK

Robert Treviño (zuzendaria)

Nikolai Lugansky (pianoa)

Rachmaninoff:

Paganiniren tema baten gaineko rapsodia

(+zehaztu gabeko obra)

Ekainak 15

18:00 / 20:15

Hurrengo ekitaldiak

Kontzertuak eta Sarrerak Martxoa

1 Al
2 Ar
3 Az
4 Og
5 Or
6 Lr
7 Ig
8 Al
9 Ar
10 Az
11 Og
11 martxoa, 2021 Osteguna, 17:30 h.
Abonu Denboraldia Bidaiak Gemma New Donostia / San Sebastián
Bidaiak
11 martxoa, 2021 Osteguna, 19:30 h.
Abonu Denboraldia Bidaiak Gemma New Donostia / San Sebastián
Bidaiak
12 Or
12 martxoa, 2021 Ostirala, 17:30 h.
Abonu Denboraldia Bidaiak Gemma New Donostia / San Sebastián
Bidaiak
12 martxoa, 2021 Ostirala, 19:30 h.
Abonu Denboraldia Bidaiak Gemma New Donostia / San Sebastián
Bidaiak
13 Lr
13 martxoa, 2021 Larunbata, 11:00 h.
Miramongo Matinéeak 11. Matinéea: Bach Camerata Miramon Donostia / San Sebastián
11. Matinéea: Bach Camerata Miramon
14 Ig
15 Al
15 martxoa, 2021 Astelehena, 19:30 h.
Abonu Denboraldia Bidaiak Gemma New Vitoria/Gasteiz
Bidaiak
16 Ar
16 martxoa, 2021 Asteartea, 18:00 h.
Abonu Denboraldia Bidaiak Gemma New Pamplona/Iruña
Bidaiak
16 martxoa, 2021 Asteartea, 20:15 h.
Abonu Denboraldia Bidaiak Gemma New Pamplona/Iruña
Bidaiak
17 Az
17 martxoa, 2021 Asteazkena, 19:30 h.
Abonu Denboraldia Bidaiak Gemma New Bilbao/Bilbo
Bidaiak
18 Og
18 martxoa, 2021 Osteguna, 17:30 h.
Abonu Denboraldia Bidaiak Gemma New Donostia / San Sebastián
Bidaiak
18 martxoa, 2021 Osteguna, 19:30 h.
Abonu Denboraldia Bidaiak Gemma New Donostia / San Sebastián
Bidaiak
19 Or
20 Lr
21 Ig
22 Al
23 Ar
23 martxoa, 2021 Asteartea, 09:45 h.
Musika Gela Eskola Kontzertuak: Beethoven 250 Jaume Santonja Donostia / San Sebastián
Eskola Kontzertuak: Beethoven 250
23 martxoa, 2021 Asteartea, 11:30 h.
Musika Gela Eskola Kontzertuak: Beethoven 250 Jaume Santonja Donostia / San Sebastián
Eskola Kontzertuak: Beethoven 250
23 martxoa, 2021 Asteartea, 18:00 h.
Abonu Denboraldia Wagner Jaume Santonja Pamplona/Iruña
Wagner
23 martxoa, 2021 Asteartea, 20:15 h.
Abonu Denboraldia Wagner Jaume Santonja Pamplona/Iruña
Wagner
24 Az
24 martxoa, 2021 Asteazkena, 09:45 h.
Musika Gela Eskola Kontzertuak: Beethoven 250 Jaume Santonja Donostia / San Sebastián
Eskola Kontzertuak: Beethoven 250
24 martxoa, 2021 Asteazkena, 11:30 h.
Musika Gela Eskola Kontzertuak: Beethoven 250 Jaume Santonja Donostia / San Sebastián
Eskola Kontzertuak: Beethoven 250
25 Og
26 Or
27 Lr
27 martxoa, 2021 Larunbata, 11:00 h.
Miramongo Matinéeak 12. Matinéea: Kup Taldea Gabriel Baltés Donostia / San Sebastián
12. Matinéea: Kup Taldea
28 Ig
29 Al
30 Ar
31 Az